X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دیزباد وطن ماست

آغاز بهره برداری از شبکه آبرسانی بوستان پیش تختگاه دیزباد

«دیزباد وطن ماست»- روز یکشنبه 7  اردیبهشت ماه پروژه های زیربنائی شبکه های آب آبیاری و  آب شرب بوستان پیش تخت گاه دیزباد مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش دیزباد وطن ماست، عملیات اجرائی این طرح در قالب سه پروژه از 19 فروردین ماه سال جاری آغاز شده بود.

مهندس محمود کردی، رئیس شورای اسلامی دیزباد ضمن اعلام این خبر افزود: این پروژه بعد از 50 روز تلاش مستمر به پایان رسید.

وی افزود:اعتبار  این طرح ازمحل منابع ویژه  وزارت کشور در تهران تامین و تخصیص یافته است.

دیزباد وطن ماست: اجرای کارهای ساختاری در پروژه بوستان ناصر خسرو دیزباد یکی از مسائلی است که اگرچه در ظاهر کمتر دیده می شود، اما تلاش و هزینه بسیار زیادی برده است. این اقدام باعث می شود که بسیاری از هزینه های جاری کاسته شده و کیفیت و بهره وری فعالیت های اجرایی بوستان افزایش یابد. تلاش های بیشتر شورا برای ساخت زیرساخت های مورد نیاز برای دیزباد گردشگری در این دوره از فعالیت شورا مورد انتظار است.

جزئیات این پروژه به شرح ذیل است:

  1. پروژه انتقال آب به طول  یک و نیم کیلومتر از سرچشمه تا محل مخازن و با استفاده از لوله پلی اتیلن 50 میلی متری با فشار 6 آتمسفر اجرا شد.  در طول مسیر چند شیر تخلیه و همچنین شیر هواگیری در نقاط پست و مرتفع نصب شده است. درمحل ورودی آب به لوله یک حوضچه دو قسمتی به منظور رسوب گیری احداث شد. به منظور سلامت خط انتقال و جلوگیری از یخ زدگی در زمستان، لوله ها در عمق 60 سانتی متری زمین کار گذاشته شدند.  اطراف لوله ها  با خاک نرم   پوشانیده شد و در ادامه با خاک مخلوط تا سطح زمین  پر شد.
  2. دو تانکر بزرگ 16 و20 هزار لیتری جهت آبیاری فضای سبز  و  یک تانکر 6 هزار لیتری جهت مصرف آب شرب آبگیری شدند.
  3.  پروژه آبیاری فضای سبز داخل بوستان به صورت شبکه ای منظم  و به طول 1100 متر اجرا شد. لوله ها در لاین هائی به فاصله 40 متر از یکدیگر قرار گرفتند. بر روی لوله ها به فاصله هر 20 متر شیر های نیمه اتومات نصب شد.
  4. پروژه آبرسانی آب شرب به طول 300 متردر مرکز بوستان  اجرا شد. در آینده با توجه به نوع پروژه انشعابات تا محل های مورد نظر ادامه خواهد یافت.
گفتنی است این پروژه توسط مهندس پیام میرشاهی و مهندس داوود افرنجه و با تلاش فراوان در حداقل زمان ممکن اجرا شد. شورای اسلامی و دهیاری دیزباد طی پیامی از آنها تشکر و قدردانی کرد.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :