X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دیزباد وطن ماست

مهندس کردی: دیزباد پیشگام روستاهای ایران باقی خواهد ماند

«دیزباد وطن ماست»- در آستانه انتخابات شوراهای اسلامی به گفتگو با رئیس شورای اسلامی دیزباد پرداختیم و برخی از مهمترین مسائلی را که در طی این چهار سال برای بسیاری مطرح بود مطرح کردیم.بدون مقدمه بیشتر به این مصاحبه خواندنی می پردازیم.

 • دیزباد وطن ماست: گفته می شود که شورا در مورد املاک وقفی ضعیف عمل کرده است. بسیاری از املاک وقفی از موجران فعلی شان گرفته شده است و این فقط به دلیل افزایش بی سابقه اجاره بوده و شورا به عنوان یک نهاد که باید به مسائل دیزباد رسیدگی کند، هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده است. و برخی می گویند این املاک پس از گرفته شدن از دست موجران فعلی به دست وابستگان اعضای شورای اسلامی و دوستان آنها داده شده است؟ آیا این مساله صحت دارد و شورا چه اقدامی در این خصوص انجام داده است؟
 • مهندس محمود کردی: املاک موقوفه زیر نظر اداره اوقاف نیشابور و نماینده آن اداره در دیزباد و با رعایت ضوابط و مقررات آن اداره مدیریت می شود.  شورا دخالتی در امور مربوط به اوقاف ندارد ، ممکن است در پاره ای موارد با ما مکاتبه نمایند که در آن صورت ما غالبا پاسخ را  از ریش سفیدان و مطلعین بدون هیچ گونه اظهار نظری برایشان ارسال می کنیم. و اصولا سن هیچ کدام از اعضای شورا اقتضای پاسخ صحیح در مورد املاک موقوفه را نمی کند.
 • در پاسخ به قسمت دوم سوال باید عرض کنم که خواهر و براداران من الحمدلله به اندازه کافی ملک و املاک دارند و نیاز به املاک موقوفه ندارند. در مورد سایرین نیز بهتر است قبل از هر گونه قضاوت و پیش داوری  بررسی و تحقیق کافی به عمل آورند. پیشنهاد می کنیم سوالات مربوط به اوقاف را با مستاجرین ذیربط و آقای مهندس احتشام نماینده اداره اوقاف در دیزباد و یا خود اداره اوقاف در نیشابور در میان بگذارند و پاسخ لازم را دریافت کنند.
 • دیزباد وطن ماست: در مورد جاده آروین بحث هایی در خصوص قرار دادن سرعت گیر در مسیر جاده است که این ها باعث شده اند که ماشین دیزبادی ها آسیب ببینند. اینکه آیا این سرعت گیر ها بر اساس اصول خاص مهندسی قرار داده شده اند یا چه مساله ای باعث ایجاد آن شده است؟
 •   مهندس محمود کردی: یکی از شرایط  موافقت فرمانداری  با تامین اعتبار آسفالت جاده کمربندی آروین، بازدید و تایید پلیس راه بوده است. در این ارتباط سرهنگ سلیمانی معاون پلیس راه نیشابور به دیزباد آمده و دستور ساخت سرعت گیرها را کتبا به ما داده اند.  طی دو سال گذشته  با وجود عبور و مرور کارگران موتور سیکلت سوار چنارانی و حصار ی هیچ اتفاقی نیافتاده است.این نتایج دلیل بر درستی این کار است. در صورتی که اگر این سرعت گیرها نبود تا کنون ده ها نفر کشته و یا زخمی می شدند. ضمنا این سرعت گیرها مورب  و در محل های قرار گرفته اند که آب سطحی را به کنار هدایت نموده و از عبور آب در سطح جاده و یخ زدگی در زمستان وهمچنین تخریب جاده جلوگیری شود. سوال ما از دوستان این است که راه حل جایگزین را نیز ارائه نمایند. مطمئنا ما بهترین راه حلی که فنی و اجرائی و مورد تایید ادارات ذیربط باشد اجرا خواهیم کرد.
 • دیزباد وطن ماست: برخی معتقدند که شورا می توانست به جای ساخت برج پیش تختگاه که به اندازه کافی برای نماد شدن بزرگ نیست، خود قلعه را ترمیم کند تا ضمن اینکه یک اثر باستانی زنده می شد، معماری گذشته دیزباد می توانست نماد بهتری برای دیزباد باشد. چه رویکردی باعث شد که قلعه مطرح شود و چه پشتوانه نظری برای این نماد وجود دارد؟
 • مهندس محمود کردی: المان فرهنگ دیزباد بسیار پر معنا و پیام آور است.تا اینکه همگان درک این معنی کنند زمان می برد. تاثیر این سازه را می توانید از گردشگرانی که به دیزباد می آیند بپرسیم. همانطوریکه اطلاع دارید ماکت اولیه طرح حدود سه سال قبل از طریق رسانه های دیزباد جهت اظهار نظر و چگونگی ساخت در معرض دید همگان قرار گرفت  که در این ارتباط فقط دو نفر ازدوستان عزیزمان آقای دکتر بابک میرشاهی و مهندس فرهاد مرتضوی از آمریکا پیشنهاد خود را ارسال کرده بودند و هیچ شخص دیگری نظر نداده است.در نهایت  17 میلیون تومان هزینه این پروژه را دوست بزرگوارم آقای عباس میرشاهی از آمریکا  پرداخت نمودند و این سازه 10 متری ساخته شد.
 • دیزباد وطن ماست: پس از کشیده شدن جاده پیش تختگاه دیده شده است که ماشین هایی برای بردن سنگ های قلعه به آنجا آمده اند. چرا هیچ حفاظی برای محافظت از این منطقه قرار داده نشده است؟ و چرا با اینکه دیزباد اینک دارای یگان حفاظت است اما این یگان برای حفاظت از قلعه و جلوگیری از جابجایی مصالح آن کاری انجام نداده است؟
 • مهندس محمود کردی: تا کنون چندین نوبت اعلام کرده ایم که در نظر است برج دیگری نیز با استفاده از سنگ موجود در محل قبر منصور نیز ساخته شود که البته هم اکنون در حال گمانه زنی با یکی دیگر از دوستان عزیزم در خارج از کشور می باشیم که هزینه های آن را تامین کنیم. در صورت موفقیت آنرا نیز اجرا خواهیم کرد. این دوستان می توانند از هم اکنون نظرات وپیشنهادت خود را از طریق کانال های ارتباطی دیزباد اعلام نمایند.
 • متاسفانه  مقداری از سنگ های قبر منصور را قبلا برده اند. ما در طول چهار سال گذشته با خاطیان برخورد کرده و حتی از سال گذشته راه آنرا بسته و جلو این کار راکاملا گرفته ایم.  لازم به ذکر است در زمان احداث پارکینگ سبحان در یکی از روزهائی که کارگران مشغول به کار بوده اند سنگ کم می آورند و به منظور جلوگیری از بیکاری کارگران  مجبور می شوند دو تریلی سنگ از آنجا حمل می کنند.
 • دیزباد وطن ماست: در سال 95  گفته می شود که در دیزباد حداقل 6 مورد سرقت انجام شده است. آیا شورا و دهیاری و یگان حفاظت در جریان این سرقت ها هستند و چرا با وجود تمهیدات جدید این موارد کشف نشده است؟
 • مهندس محمود کردی: همانطوری که مسبوق می باشید دیزباد حدود 600 خانه دارای امتیاز آب و برق می باشد. بنا بر گزارش یگان حفاظت دیزباد در زمستان و پائیز امسال 50 خانه چراغ روشن و 550 خانه چراغ خاموش داشته ایم. سوال اینجاست که در کدام شهر و روستای ایران سراغ دارید که حدود شش ماه چراغ خانه ای خاموش و درب آن قفل باشد و منزل سرقت نرود. در طول چهار سال گذشته تعداد دزدی ها توسط افراد غیر دیزبادی ها در حد صفر بوده است. دزدی هایی که در طول چهار سال گذشته توسط برخی از افراد معتاد دیزبادی صورت گرفته به تعداد انگشتان دست نمی رسد. آن هم توسط بستگان درجه یک همان منزل صورت گرفته که خودشان کلید داشته اند.به عبارتی جزء همان خانواده بوده اند. البته دو موردنیز داشته ایم که توسط دو فرد معتاد دیزبادی صورت گرفته و هر دو دستگیر و روانه زندان شده اند. ایجاد یگان حفاظت دیزباد یکی از بهترین برنامه های شورا می باشد که مورد تایید نیروی انتظامی، سازمان جنگل ها و مراتع کشور و سازمان حفاظت محیط زیست کشور می باشد. فعالیت آن با قدرت تمام ادامه خواهد یافت. ما ان شاء الله همچون گذشته پیشگام روستاهای ایران باقی خواهیم ماند.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :